Do procesów nazywanych obróbką skrawaniem zaliczamy przede wszystkim toczenie i frezowanie ale także wiercenie i szlifowanie oraz wszystkie czynności, które wykorzystują ścieranie powierzchni obrabianego materiału. Jest to proces, który ludzkość zna niemalże od samego jej początku. Pierwsze, prymitywne narzędzia były wykonane najprostszą, ręczną formą obróbki skrawaniem. Dziś w tym procesie istotną rolę odgrywają już komputery oraz automatyka.

Coraz więcej seryjnej obróbki CNC w Warszawie

seryjna obróbka cnc - warszawaWykorzystanie komputerów oraz czujników połączonych z obrabiarką zapewnia ogromną, niewiarygodną wręcz elastyczność i znacznie skraca cały łańcuch procesu produkcyjnego. Wszystkie czynności, jakie wcześniej trzeba było wykonywać w sposób manualny przejmuje komputer. Zdecydowanie zwiększa to produktywność oraz precyzję, a także minimalizuje błędy operatora, które mogłyby zaistnieć podczas procesu obróbki. Nie bez znaczenia jest także kwestia bezpieczeństwa samego operatora, który nie ma teraz kontaktu z narzędziem skrawającym, przez co minimalizuje się ryzyko wypadku. Dzięki temu, że parametry regulowane są przez komputer, znacznie wydłuża się żywotność narzędzi skrawających. Jeśli przedsiębiorcę interesuje seryjna obróbka CNC – Warszawa będzie idealnym miejscem, aby znaleźć wykonawcę. Oczywiście nie będzie z tym także problemu w innych, nawet nie tylko największych miastach. Wysoka precyzja i powtarzalność zaprogramowanych ruchów pozwalają wykonywać długie serie, które mogą liczyć nawet tysiące takich samych elementów, z czego jeden nie będzie różnił się od pozostałych. Wykonanie takiej pracy na obrabiarce konwencjonalnej jest bardzo trudne, zajmuje o wiele więcej czasu i generuje większe koszty. Obecnie technologia umożliwia wyposażenie jednej obrabiarki, na przykład tokarki, w wieloosiowe narzędzie skrawające, przez co nie trzeba przenosić produktu na inne stanowiska, aby wykonać na nim frez, grawer, cięcie lub odwiert.

Na rynku pracy wciąć potrzeba coraz więcej operatorów maszyn numerycznych sterowanych komputerowo do obróbki skrawaniem. Jest to związane z szybkim i dynamicznym rozwojem tej branży, który towarzyszy ogólnemu rozwojowi gospodarki i przemysłu. Zarobki wśród operatorów zaczynają się od trzech i pół tysiąca złotych brutto i kończą na kwocie prawie dwukrotnie więcej. Biorąc pod uwagę, że nie potrzeba zbyt wielu specjalnych kwalifikacji aby rozpocząć pracę, wydaje się, że zawód ten ma przed sobą wspaniałą przyszłość.

Kategorie: Usługi